# FFA.0S.302.CLAC37
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FFA.0S.302.CLAC37
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ffa-0s-302-clac37
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ffa-0s-302-clac37#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/37/32/34/3732340-1124-1244-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 10A
- **Number of Positions:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 250°C