# FBU322513T-520Y-S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FBU322513T-520Y-S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fbu322513t-520y-s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fbu322513t-520y-s#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 6A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 8mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Impedance @ Frequency:** 52 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)