Part Number: FBA04HA600AB-00 Manufacturer: Taiyo Yuden Category: Filters Subcategory: Ferrite Beads and Chips Product URL: https://distyparts.com/product/fba04ha600ab-00 RFQ URL: https://distyparts.com/product/fba04ha600ab-00#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/22/49/8722492-FBA03HA450AB-00-ND.jpg Summary: FBA04HA600AB-00 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Taiyo Yuden and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: FBA04HA600AB-00 is a ferrite beads and chips from Taiyo Yuden. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Max): 7A DC Resistance (DCR) (Max): 10mOhm Impedance @ Frequency: 60 Ω @ 50 MHz Mounting Type: Through Hole Number of Lines: 1 Operating Temperature: -25°C ~ 85°C Size: 0.138" Dia x 0.236" L (3.50mm x 6.00mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/taiyo-yuden Category Page: https://distyparts.com/category/filters/ferrite-beads-and-chips Canonical URL: https://distyparts.com/product/fba04ha600ab-00