# FBA03HA450VS-00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FBA03HA450VS-00
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fba03ha450vs-00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fba03ha450vs-00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 7A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 10mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.492" (12.50mm)
- **Impedance @ Frequency:** 45 Ω @ 50 MHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C