# FB322513T-600Y-S-1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FB322513T-600Y-S-1
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fb322513t-600y-s-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fb322513t-600y-s-1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 500mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 300mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Impedance @ Frequency:** 60 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)