# FAM1-400-400-1.5-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FAM1-400-400-1.5-1A
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fam1-400-400-1-5-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fam1-400-400-1-5-1a#rfq
- **Length:** 15.748" (400.00mm)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 80°C
- **Shape:** Square
- **Thickness:** 0.039" (1.00mm)
- **Type:** Absorbing Sheet
- **Width:** 15.748" (400.00mm)