# FAM1-200-200-1.0-1A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** FAM1-200-200-1.0-1A
- **Manufacturer:** t-Global Technology
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/fam1-200-200-1-0-1a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/fam1-200-200-1-0-1a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Non-Conductive, Single Sided
- **Length:** 7.874" (200.00mm)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 80°C
- **Shape:** Square
- **Thickness:** 0.039" (1.00mm)
- **Type:** Absorbing Sheet
- **Width:** 7.874" (200.00mm)