# F681K43S3NR63K7R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** F681K43S3NR63K7R
- **Manufacturer:** VISHAY/BC
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/f681k43s3nr63k7r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/f681k43s3nr63k7r#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/BC/52/18/BC5218TB-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** SMPS Filtering
- **Capacitance:** 680 pF
- **Features:** High Voltage
- **Lead Spacing:** 0.295" (7.50mm)
- **Lead Style:** Formed Leads - Kinked
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Size:** 0.433" Dia (11.00mm)
- **Temperature Coefficient:** S3N
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 3000V (3kV)