# F5QA881M5M2AU-J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** F5QA881M5M2AU-J
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/f5qa881m5m2au-j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/f5qa881m5m2au-j#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/58/7-/56/587-5651-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** CDMA, WCDMA, LTE
- **Bandwidth:** 25MHz
- **Frequency:** 881.5MHz
- **Height (Max):** 0.020" (0.50mm)
- **Insertion Loss:** 1.3dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)