# F5KA942M5D4MYBZ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** F5KA942M5D4MYBZ
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/f5ka942m5d4mybz
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/f5ka942m5d4mybz#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Cellular, LTE, WCDMA
- **Bandwidth:** 30.2MHz
- **Frequency:** 942.5MHz
- **Height (Max):** 0.020" (0.50mm)
- **Insertion Loss:** 1.9dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.055" L x 0.039" W (1.40mm x 1.00mm)