# F520STLED300-GY
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** F520STLED300-GY
- **Manufacturer:** Eaton - Bussmann Electrical Division
- **Category:** Terminal Blocks
- **Subcategory:** Din Rail, Channel
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/f520stled300-gy
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/f520stled300-gy#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Gray
- **Current:** 6.3 A
- **Disconnect Type:** Fuse, Lever
- **Features:** LED
- **Fuse Type:** 5mm x 20mm
- **Number of Levels:** 1
- **Number of Positions:** 2
- **Terminal:** 8.0mm
- **Termination Style:** Screw
- **Type:** Disconnect
- **Voltage:** 300V