# F127T254P20
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** F127T254P20
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/f127t254p20
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/f127t254p20#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Board Thickness:** 0.063" (1.60mm)
- **Material:** FR4 Epoxy Glass
- **Number of Positions:** 20
- **Pitch:** 0.050" (1.27mm)