# F100T127P04
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** F100T127P04
- **Manufacturer:** Chip Quik Inc.
- **Category:** Prototyping, Fabrication Products
- **Subcategory:** Adapter, Breakout Boards
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/f100t127p04
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/f100t127p04#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Board Thickness:** 0.063" (1.60mm)
- **Material:** FR4 Epoxy Glass
- **Number of Positions:** 4
- **Pitch:** 0.039" (1.00mm)
- **Proto Board Type:** Plated Through Hole to Plated Through Hole
- **Size:** 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)