# EZA-NT64AAAJ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EZA-NT64AAAJ
- **Manufacturer:** Panasonic Electronic Components
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/eza-nt64aaaj
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/eza-nt64aaaj#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/PC/T3/0D/PCT30DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/PN/T1/4D/PNT14DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Data Lines for Mobile Devices
- **ESD Protection:** No
- **Filter Order:** 1st
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Channels:** 4
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Resistance:** 1k
- **Size:** 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
- **Technology:** RC (Pi)
- **Type:** Low Pass
- **Values:** R = 1kΩ, C = 220pF
- **Voltage:** 50V