# EYW12038012BS-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EYW12038012BS-12
- **Manufacturer:** YS Tech USA
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/eyw12038012bs-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/eyw12038012bs-12#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 12VDC
- **Width:** 38.00mm