# EYG-A121807DM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EYG-A121807DM
- **Manufacturer:** Panasonic Electronic Components
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/eyg-a121807dm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/eyg-a121807dm#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/76/44/8676446-P13688-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - One Side
- **Backing, Carrier:** Polyester
- **Color:** Gray
- **Material:** Graphite
- **Outline:** 180.00mm x 115.00mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 1000W/m-K
- **Thickness:** 0.0028" (0.070mm)