# EXT-VOLTSHBC0R3-1R0KITI1ROHS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EXT-VOLTSHBC0R3-1R0KITI1ROHS
- **Manufacturer:** TEMEX
- **Category:** Kits
- **Subcategory:** Capacitor Kits
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ext-voltshbc0r3-1r0kiti1rohs
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ext-voltshbc0r3-1r0kiti1rohs#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** RF, Microwave, High Frequency
- **Capacitance Range:** 0.3pF ~ 1pF
- **Features:** High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Non-Magnetic
- **Kit Type:** Ceramic
- **Packages Included:** 1111 (2828 Metric)
- **Quantity:** 80 Pieces (8 Values - 10 Each)
- **Tolerance:** 卤0.05pF, 卤0.1pF
- **Voltage:** 1500V (1.5kV)