Part Number: EXC806SF Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/exc806sf RFQ URL: https://distyparts.com/product/exc806sf#rfq Summary: EXC806SF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: EXC806SF is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Applications: Bluetooth, Wi-Fi Frequency (Center: 836MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 806MHz ~ 866MHz Height (Max): 4.600" (116.84mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 1 Power: 50 W RF Family: Bluetooth, WiFi Termination: SF VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/exc806sf