Part Number: EXC470MX Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/exc470mx RFQ URL: https://distyparts.com/product/exc470mx#rfq Summary: EXC470MX is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: EXC470MX is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Applications: Bluetooth, Wi-Fi Frequency (Center: 491MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 470MHz ~ 512MHz Height (Max): 6.700" (170.18mm) Mounting Type: Connector Mount Number of Bands: 1 Power: 50 W RF Family: Bluetooth, WiFi Termination: MX VSWR: 1.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/exc470mx