# EXC-34CE670U
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EXC-34CE670U
- **Manufacturer:** Panasonic Electronic Components
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/exc-34ce670u
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/exc-34ce670u#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/P1/94/33/P19433DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/P1/94/33/P19433DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 250mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 800mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.024" (0.60mm)
- **Impedance @ Frequency:** 67 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- **Voltage Rating:** 5V