# ET33B2000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ET33B2000
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Cable Ferrites
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/et33b2000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/et33b2000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Design:** Hinged (Snap On)
- **Impedance @ Frequency:** 210Ohm @ 30MHz
- **Inner Dimension:** 1.000" Dia (25.40mm)
- **Length:** 2.531" (64.30mm)
- **Material:** 33
- **Mounting Type:** Free Hanging
- **Outer Dimension:** 2.000" Dia (50.80mm)