# ESS015W-0350-32
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ESS015W-0350-32
- **Subcategory:** LED Drivers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ess015w-0350-32
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ess015w-0350-32#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/82/01/12820133-1800-1004-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
- **Current:** 350mA
- **Dimming:** Analog, ELV, Triac
- **Efficiency:** 87%
- **Features:** OCP, OTP, SCP
- **Number of Outputs:** 1
- **Power (Watts):** 11 W
- **Ratings:** IP64
- **Size:** 3.30" L x 1.57" W x 0.99" H (83.8mm x 39.9mm x 25.1mm)
- **Type:** Constant Current
- **Voltage:** 120VAC