# ESR03EZPF2004
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ESR03EZPF2004
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/esr03ezpf2004
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/esr03ezpf2004#rfq
- **Height:** 0.022" (0.55mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.25W, 1/4W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 2 MΩ
- **Size:** 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- **Supplier Device Package:** 0603
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%