# ESD-FPL-31-9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ESD-FPL-31-9
- **Subcategory:** Cable Ferrites
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/esd-fpl-31-9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/esd-fpl-31-9#rfq
- **Design:** Solid
- **Inner Dimension:** 1.063" W x 0.022" H (27.00mm x 0.55mm)
- **Length:** 0.354" (9.00mm)
- **Material:** NIZn
- **Mounting Type:** Free Hanging
- **Outer Dimension:** 1.220" W x 0.197" H (31.00mm x 5.00mm)