# ERJ-U1DF7R68U
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-U1DF7R68U
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-u1df7r68u
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-u1df7r68u#rfq
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.75W, 3/4W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 7.68 Ω
- **Size:** 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 2010
- **Temperature Coefficient:** -100/ +600ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%