# ERJ-S12F1131U
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-S12F1131U
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-s12f1131u
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-s12f1131u#rfq
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.75W, 3/4W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 1.13 kΩ
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Supplier Device Package:** 1812
- **Temperature Coefficient:** ±100ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%