# ERJ-P08J4R7V
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-P08J4R7V
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-p08j4r7v
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-p08j4r7v#rfq
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.667W, 2/3W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 4.7 Ω
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Supplier Device Package:** 1206
- **Temperature Coefficient:** -100/ +600ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%