# ERJ-P06J514V
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-P06J514V
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-p06j514v
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-p06j514v#rfq
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 0.5W, 1/2W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 510 kΩ
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- **Supplier Device Package:** 0805
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%