# ERJ-1TYJ334U
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-1TYJ334U
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-1tyj334u
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-1tyj334u#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/PT/10/XD/PT10XDKR-ND.pdf
- **Features:** Automotive AEC-Q200
- **Height:** 0.028" (0.70mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 155°C
- **Power (Watts):** 1W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 330 kΩ
- **Size:** 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- **Supplier Device Package:** 2512
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%