# ERJ-1GNF32R4C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-1GNF32R4C
- **Manufacturer:** Panasonic Electronic Components
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Chip Resistor - Surface Mount
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-1gnf32r4c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-1gnf32r4c#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/98/66/10986647-CR9-KIT-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Composition:** Thick Film
- **Features:** Automotive AEC-Q200
- **Height:** 0.010" (0.26mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power (Watts):** 0.05W, 1/20W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 32.4 Ω
- **Size:** 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- **Supplier Device Package:** 0201
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%