# ERJ-1GNF21R0C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERJ-1GNF21R0C
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erj-1gnf21r0c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erj-1gnf21r0c#rfq
- **Features:** Automotive AEC-Q200
- **Height:** 0.010" (0.26mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power (Watts):** 0.05W, 1/20W
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Resistance:** 21 Ω
- **Size:** 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- **Supplier Device Package:** 0201
- **Temperature Coefficient:** ±200ppm/°C
- **Tolerance:** ±1%