# ERG-2DJ184E
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ERG-2DJ184E
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/erg-2dj184e
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/erg-2dj184e#rfq
- **Composition:** Metal Oxide Film
- **Features:** Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 200°C
- **Power (Watts):** 2W
- **Resistance:** 180 kΩ
- **Size:** 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Tolerance:** ±5%