Part Number: ER1641-151KM Manufacturer: API Delevan Inc. Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/er1641-151km RFQ URL: https://distyparts.com/product/er1641-151km#rfq Summary: ER1641-151KM is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by API Delevan Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ER1641-151KM is a fixed inductors from API Delevan Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 1.47 A DC Resistance (DCR): 37mOhm Max Frequency: 250MHz Inductance: 150 nH Material: Phenolic Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Q @ Freq: 50 @ 25MHz Shielding: Shielded Size: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) Tolerance: ±10% Type: Molded Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/api-delevan-inc Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/er1641-151km