# EMRC13F2H-114.258M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EMRC13F2H-114.258M
- **Manufacturer:** Ecliptek
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/emrc13f2h-114-258m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/emrc13f2h-114-258m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** MEMS
- **Current:** 70mA
- **Frequency:** 114.258 MHz
- **Frequency Stability:** ±20ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V