Part Number: EMRA43M2H-3.6864M TR Manufacturer: Ecliptek Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/emra43m2h-3-6864m-tr RFQ URL: https://distyparts.com/product/emra43m2h-3-6864m-tr#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/79/09/24/7909242-2773-EMRA43P1H-20.000MTR-ND.pdf Summary: EMRA43M2H-3.6864M TR is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Ecliptek and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: EMRA43M2H-3.6864M TR is a oscillators from Ecliptek. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Base Resonator: MEMS Current: 5mA Frequency: 3.6864 MHz Frequency Stability: ±20ppm Function: Enable/Disable Height: 0.033" (0.85mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output: LVCMOS Size: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) Type: XO (Standard) Voltage: 3.3V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ecliptek Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/emra43m2h-3-6864m-tr