# EMIF04-2005QCF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EMIF04-2005QCF
- **Manufacturer:** STMicroelectronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/emif04-2005qcf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/emif04-2005qcf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Data Lines for Mobile Devices
- **ESD Protection:** Yes
- **Filter Order:** 2nd
- **Height:** 0.041" (1.05mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Channels:** 4
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Resistance:** 200
- **Size:** 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
- **Technology:** RC (Pi)
- **Type:** Low Pass
- **Values:** R = 200Ω, C = 45pF