# ELW-CF800F01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ELW-CF800F01
- **Manufacturer:** Panasonic Electronic Components
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/elw-cf800f01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/elw-cf800f01#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/P1/33/45/P13345DKR-ND.jpg
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/P1/13/61/P11361DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Data Lines for Mobile Devices
- **Attenuation Value:** 30dB @ 750MHz ~ 850MHz
- **Center:** 800MHz (Cutoff)
- **Current:** 90 mA
- **ESD Protection:** Yes
- **Filter Order:** 2nd
- **Height:** 0.022" (0.55mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Channels:** 1
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 85°C
- **Resistance:** 10
- **Size:** 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)