Part Number: ELJ-NA82NMF Manufacturer: Panasonic Electronic Components Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/elj-na82nmf RFQ URL: https://distyparts.com/product/elj-na82nmf#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/PC/D1/92/PCD1923DKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/PC/D1/11/PCD1117DKR-ND.jpg Summary: ELJ-NA82NMF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Panasonic Electronic Components and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ELJ-NA82NMF is a fixed inductors from Panasonic Electronic Components. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 380 mA DC Resistance (DCR): 270mOhm Max Frequency: 500MHz Height: 0.094" (2.40mm) Inductance: 82 nH Material: Non-Magnetic Mounting Type: Surface Mount Q @ Freq: 10 @ 100MHz Shielding: Unshielded Size: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Tolerance: ±20% Type: Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/panasonic-electronic-components Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/elj-na82nmf