# EG-2121CA 200.0000M-LHPAL3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EG-2121CA 200.0000M-LHPAL3
- **Manufacturer:** Epson
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/eg-2121ca-200-0000m-lhpal3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/eg-2121ca-200-0000m-lhpal3#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/SE/R4/22/SER4228DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 30mA
- **Frequency:** 200 MHz
- **Frequency Stability:** 卤100ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVDS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** SO (SAW)
- **Voltage:** 2.5V