# ECS-TXO-2520-33-320-AN-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ECS-TXO-2520-33-320-AN-TR
- **Manufacturer:** ECS Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ecs-txo-2520-33-320-an-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ecs-txo-2520-33-320-an-tr#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/XC/22/53/XC2253DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/XC/20/57/XC2057DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 6mA
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** 卤2.5ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V