# ECS-DSF947.5B-21-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ECS-DSF947.5B-21-TR
- **Manufacturer:** ECS Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ecs-dsf947-5b-21-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ecs-dsf947-5b-21-tr#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/XC/99/5D/XC995DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/XC/99/5D/XC995DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Cell Phone
- **Frequency:** 947.5MHz
- **Height (Max):** 0.059" (1.50mm)
- **Insertion Loss:** 3.3dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)