Part Number: ECS-D479.5B Manufacturer: ECS Inc. Category: Filters Subcategory: SAW Filters Product URL: https://distyparts.com/product/ecs-d479-5b RFQ URL: https://distyparts.com/product/ecs-d479-5b#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/87/49/79/8749798-XC992-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/49/79/8749798-XC992-ND.jpg Summary: ECS-D479.5B is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by ECS Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ECS-D479.5B is a saw filters from ECS Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: Satellite Receiver Bandwidth: 2MHz Frequency: 479.5MHz Height (Max): 0.138" (3.50mm) Insertion Loss: 23dB Mounting Type: Through Hole Size: 0.374" Dia (9.50mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ecs-inc Category Page: https://distyparts.com/category/filters/saw-filters Canonical URL: https://distyparts.com/product/ecs-d479-5b