Part Number: ECS-98.3-20-5PXDU-TR Manufacturer: ECS Inc. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Crystals Product URL: https://distyparts.com/product/ecs-98-3-20-5pxdu-tr RFQ URL: https://distyparts.com/product/ecs-98-3-20-5pxdu-tr#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/XC/15/40/XC1540DKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/XC/15/40/XC1540DKR-ND.jpg Summary: ECS-98.3-20-5PXDU-TR is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by ECS Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ECS-98.3-20-5PXDU-TR is a crystals from ECS Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ω Frequency: 9.8304 MHz Frequency Stability: ±100ppm Frequency Tolerance: ±30ppm Height: 0.169" (4.30mm) Load Capacitance: 20pF Mounting Type: Surface Mount Operating Mode: Fundamental Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Size: 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) Type: MHz Crystal Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ecs-inc Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/crystals Canonical URL: https://distyparts.com/product/ecs-98-3-20-5pxdu-tr