# ECS-320-10-36-CKM-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ECS-320-10-36-CKM-TR
- **Manufacturer:** ECS Inc.
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ecs-320-10-36-ckm-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ecs-320-10-36-ckm-tr#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/XC/15/57/XC1557DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 50 Ω
- **Frequency:** 32 MHz
- **Frequency Stability:** ±10ppm
- **Frequency Tolerance:** ±10ppm
- **Height:** 0.024" (0.60mm)
- **Load Capacitance:** 10pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)