Part Number: ECS-2520S33-500-FN-TR Manufacturer: ECS Inc. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Oscillators Product URL: https://distyparts.com/product/ecs-2520s33-500-fn-tr RFQ URL: https://distyparts.com/product/ecs-2520s33-500-fn-tr#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/XC/21/98/XC2198DKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/XC/21/98/XC2198DKR-ND.jpg Summary: ECS-2520S33-500-FN-TR is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by ECS Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ECS-2520S33-500-FN-TR is a oscillators from ECS Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Base Resonator: Crystal Current: 7mA Frequency: 50 MHz Frequency Stability: 卤10ppm Function: Enable/Disable Height: 0.039" (1.00mm) Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Output: HCMOS Size: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) Type: XO (Standard) Voltage: 3.3V Distributor Offers: 1. ADI/AAR OEM Supply | Stock: 26 | Availability: In Stock Inventory Summary: Distributor Count: 1 Total Stock: 26 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ecs-inc Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/oscillators Canonical URL: https://distyparts.com/product/ecs-2520s33-500-fn-tr