Part Number: ECS-240-10-33B-CKY-TR3 Manufacturer: ECS Inc. Category: Crystals, Oscillators, Resonators Subcategory: Crystals Product URL: https://distyparts.com/product/ecs-240-10-33b-cky-tr3 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ecs-240-10-33b-cky-tr3#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/XC/24/80/XC2480DKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/50/-E/CS/50-ECS-240-18-33B-CHN-TR3DKR-ND.jpg Summary: ECS-240-10-33B-CKY-TR3 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by ECS Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ECS-240-10-33B-CKY-TR3 is a crystals from ECS Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: ESR (Equivalent Series Resistance): 40 Ω Frequency: 24 MHz Frequency Stability: ±10ppm Frequency Tolerance: ±10ppm Height: 0.031" (0.80mm) Load Capacitance: 10pF Mounting Type: Surface Mount Operating Mode: Fundamental Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Size: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Type: MHz Crystal Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ecs-inc Category Page: https://distyparts.com/category/crystals-oscillators-resonators/crystals Canonical URL: https://distyparts.com/product/ecs-240-10-33b-cky-tr3