# ECJ-3VC2A332J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ECJ-3VC2A332J
- **Manufacturer:** Panasonic Electronic Components
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ecj-3vc2a332j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ecj-3vc2a332j#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/PC/C1/94/PCC1941DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/18/61/00/1861002-PCC200CTR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 3300 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.037" (0.95mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 100V