# EC8127-000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EC8127-000
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ec8127-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ec8127-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 0.50" W x 1.97" Dia (12.7mm x 50.0mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.63" (1.4mm ~ 16.0mm)