# EC5200-000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EC5200-000
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Markers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ec5200-000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ec5200-000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Diameter:** 0.079" ~ 0.126" (2.00mm ~ 3.20mm)
- **Color:** Yellow
- **Legend:** G
- **Material:** Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- **Size:** 0.18" L (4.5mm)