# EC2645ETTTS-18.432M TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** EC2645ETTTS-18.432M TR
- **Manufacturer:** Ecliptek
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ec2645ettts-18-432m-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ec2645ettts-18-432m-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 10mA
- **Frequency:** 18.432 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.071" (1.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V